Denizli Fiber Optik Ekleme

 • Fiber Optik Sistemler teknolojinin baş döndürücü bir hızla gelişmesi sonucu çok fazla bilgiyi, çok daha hızlı ve uzak mesafelere ışık hızında iletilmesini sağlayan sistemlerdir.

 • Son yıllarda, ses ve datanın yanı sıra yangın algılama, alarm, kartlı geçiş, kamera, bina yönetim sistemleri gibi pek çok altyapı sistemlerinin IP tabanlı sistemleri kullanmaya başlaması nedeniyle, Network altyapısı bu tarz binaların en kritik sistemi haline gelmiştir. Yapısal kablolama altyapısı bu tip binaların ya da kuruluşun tüm ticari süreçlerinde oldukça önemli bir rol oynaması sonucunu doğurmuştur.

 • Yavuztürk Fiber Optik ve Bilişim Sistemleri olarak Denizli Fiber Optik Ekleme konusunda sizlere hizmet vermek istiyoruz. Uzman ekibimiz ve Kaliteli Ekipmanlarımız ile Denizli Fiber Optik Ekleme için 7 / 24 hizmetinizdeyiz.
 • Farklı sistemlerin IP tabanlı iletişimin tek bir network sistemi üzerinden bütünleştirilmesi ise fiber optik teknolojisi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu sistemler fiber optik haberleşme ile sağlamış oldukları yüksek bant genişliği ve yüksek hız desteğinin yanı sıra uzak mesafelere kadar iletişime imkan tanıması açısından bina içi omurga kablolaması için en ideal iletişim aracı olmuştur.

 • Günümüzde fiber optik teknolojisi artık sadece telekom ve yerel alan ağlarında değil, havacılık, otomotiv sektöründen, güvenlik ve zayıf akım sistemleri ne kadar bina içi zayıf akım sistemlerinin tamamında uygulanabilen yaygın bir teknoloji haline gelmiştir.

 • Bireylerin ve kurumların gelir seviyelerin yükselmesine paralel olarak teknolojik çözüm ve ürünlerde değişim ve farklılaşma,arge çalışmaları ve üretim faaliyetleri hızlıca gerçekleşmesi kaçınılmazdır. Yeni ürünlerin ve çözümlerin geliştirilmesinde amaç kullanıcılara daha fazla konfor ve faydanın sağlanmasıdır. Fiberin maliyeti yüksek olmasına karşın, sağladığı avantajlar (yüksek hız, bant genişliği, mesafe kısıtı olmaması, bilgi güvenliği ve daha az alan kaplaması) nedeniyle tüm sektörlerde Telekom, yerel alan ağlarında (Ofis, Banka, AVM, Otel), havacılık, otomotiv sektöründe, savunma sanayinde, güvenlik ve zayıf akım sistemlerinde başarıyla kullanılan yaygın bir teknolojidir.

 • Fiber Optik Sistemlerin önemine ve inceliklerine hakim olan firmamız konusunda deneyimli ve uzman ekibiyle bu konudaki tüm ihtiyaçlarınızın projelendirilip, OTDR ölçümüne kadar bütün aşamaları büyük bir titizlikle yapmaktadır. Fiber Optik Projelendirme , Sonlandırma ve Ölçüm Projeleriniz için bizimle iletişime geçip teklif alabilirsiniz.

Denizli Fiber Optik Ekleme hizmeti için bizi 7 /24 arayabilirsiniz. Türkiye'nin her tarafında hizmetinizdeyiz.

Fiber Kablolama Sistemleri Kurulurken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Fiber Optik Sistemler Uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus Fiber Optik ek kayıp değerlerini etkileyecek ve kayıp miktarlarını yükseltecek etkenlerden özenle kaçınmaktır.

 • Fiber Optik Teknolojisi için kullanılan fiber optik patch panel, fiber optik ek kutusu gibi ek cihazlarının bakımlarının yapılması Denizli Fiber Optik Ekleme cihazının çok temiz kullanılması,

 • Fiber Optik Sistemler ek işleminin tozsuz ve temiz bir yerde yapılması. Fiber optik fusion sonlandırma işlemini uzman personellerin yapması,

 • Fiber optik kablolama da montaj esnasındaki kıvrımlar bükülmeler ve köşe dönmeler çok ciddi FO sinyal kaybına neden olmaktadır. Olumsuzluklara sebebiyet vermemek için fiber optik kablolama esnasında bu hususlara özellikle dikkat edilmelidir.

 • Fiber Optik Haberleşme hattının üzerinde çok sayıda ek olabilir. Her ekte ister istemez bir sinyal kaybı olur. Hat üzerindeki bütün eklerdeki sinyal kayıplarının toplamı hattın üzerindeki toplam sinyal kaybını oluşturur. Bu yüzden her noktadaki ek kaybı önemlidir.

 • Bu bilgiler ışığında yapılan her Denizli Fiber Optik Ekleme işleminden sonra kesinlikle fiber optik sinyal ölçümü yapılıp kayıp değerlerinin OTDR ölçüm raporuyla belirlenmesine özen gösterilmelidir. OTDR ölçüm raporunda sinyal kaybı yüksek çıkan noktalar tekrardan Denizli Fiber Optik Eklemesı yapılmalıdır. OTDR ölçüm cihazının bakımları ve kalibrasyonları düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

 • Kalibrasyonları ve bakımları yapılmayan fiber optik ölçüm cıhazının OTDR ölçüm sonuçları yanıltıcı olabilir. Bundan dolayı Denizli Fiber Optik Ekleme ve OTDR ölçüm cıhazlarının temizlik ve bakımları hayati önemdedir.

 • Aynı zamanda tüm bu işlemlerin uzman kişiler tarafınca yapılması önerilmektedir. Çünkü fiber optik kablolama sistemi aktif çalışma için uzman ellerden geçmesi gerekmektedir. Bu durumun yanı sıra fiber optik çalışma prensibine göre , fiber optik teknolojisinin kullanım yerlerine göre uyumluluğu da önemli olmaktadır.

Yavuztürk Fiber Optik ve Bilişim Hizmetleri Denizli Fiber Optik Ekleme hizmeti alabileceğiniz tek adres! Uzman ekibimiz ve Kaliteli Ekipmanlarımız ile Denizli Fiber Optik Ekleme için 7 / 24 hizmetinizdeyiz.

Web Tasarım